Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Cildin yıpranan üst tabakası soyularak daha sağlıklı ve canlı bir tabakanın çıkarılması işlemine kimyasal peeling denir. Bu tedavi yönteminde cilde kimyasal çözelti uygulanır ve cildin soyulması sağlanır. İşlem sonrasında cilt tazelenir ve berrak bir görünüm alır. Akne izleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cildin nefes alması sağlanır.

İnce çizgiler azalır ve dolgun bir görüntü elde edilir. Uzman hekimlerimiz tarafından uygulanan bu işlemlerin ardından özel solüsyonlar sürülerek cildin soyulması ve zemindeki canlı tabakanın ortaya çıkarılması sağlanır. Son olarak güneş koruyucu ve nemlendirici uygulanarak işlem bitirilir.

Kimyasal peeling sonrasında leke oluşumunu engellemek için güneş ışığına maruz kalmamak gerekir. Bu işlem, İnce kırışıklıkların giderilmesi, kalın kırışıklıkların inceltilmesi, lekelerin azaltılması, cilde canlılık kazandırılması, sivilce ve sivilce izlerinin hafifletilmesi, ciltte oluşmuş bazı kızarıklık ve kabuklanmaların tedavisi, lekelerin azaltılması, parlak bir cilt oluşturulması için uygulanabilir.

Hastanemizde uygulanan birçok tedavi yönteminden biri olan kimyasal peeling ile cilt sorunlarınızdan kurtulabilir, istediğiniz cilt formuna sahip olabilirsiniz. Her işlemde olduğu gibi kimyasal peeling işleminde de uzman kişilerin doğru malzemeler tercih ederek yaptığı uygulamalar sizlerin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Hastanemiz bu konuda uygun donanımı ve uzman hekimleriyle siz hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap vermektedir. 

Paylaş:
Sizi (Aynı Gün) Arayalım