ÖZELLİKLE GÖZ ÇEVRESİNE UYGULANAN BOTOKS UZMAN HEKİMLERCE YAPILMALI

ÖZELLİKLE GÖZ ÇEVRESİNE UYGULANAN BOTOKS UZMAN HEKİMLERCE YAPILMALI

Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Hüseyin Onur GÜLSEREN, göz çevresi kırışıklıklarından korunmada en etkili yöntemin botoks olduğuna ve uzman hekimlerce yapılması gerektiğine dikkat çekerek uygulama hakkında bilgi verdi.

“ Çok ince olan göz çevresi, bu özelliği sayesinde erken dönemde kırışmaya başlar. Fazla mimik kullanımıyla göz çevresindeki kasların aktif çalışması bu kırışmayı hızlandırır. Göz çevresinde oluşan kırışıklıkları önlenmek için farklı yöntemler denenmektedir. Bu yöntemlerden olan biri olan botoks, aşırı kas aktivitelerini azaltmak ve durdurmak için uygulanır.

Göz çevresi botoksu, kasın fazla çalışan bölümünün çalışmasını engellemek ya da azaltmak yoluyla kırışıklığın azaltılması esasına dayanır. Bu uygulama ile iki kaş arasındaki kırışıklıkların, alındaki yatay çizgilerin ve göz kenarındaki kazayağı kırışıklıklarının yok edilmesinin yanında kaşların kaldırılması da mümkündür. İğne ile gerçekleştirilen botoks uygulaması etkisini dört ila yedi günde gösterir. Uygulamadan üç hafta sonra uzman hekimce kontrol edilmesi gerekmektedir. Gerekli görüldüğünde altı ay sonra aynı bölgeye tekrar botoks uygulanabilir.”

Paylaş

Yorumlar