BEBEK DOSTU HASTANEYİZ

BEBEK DOSTU HASTANEYİZ

Anne sütünün özendirilmesine ve annelere emzirme konusunda bilgi ve doğru alışkanlıkları kazandırılmasına yönelik sağlık bakanlığının çalışmaları kapsamında, doğum hizmeti verilen hastanelerde emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak üzere 'Bebek Dostu' hastaneler programı başlatılmıştı.

Hastanemiz 2012 yılından bu yana “Bebek Dostu Hastane” unvanına sahip olarak tüm doğan bebeklerin anne sütü almasını ve bu sayede kendine güvenen sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamaktadır. Bu bilinçle gebelikten itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiriyor, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlıyor, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık profesyonellerimiz ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı oluyor, annelerimize verdiğimiz eğitimlerle sorunsuz bir emzirme dönemi sağlayarak anne bebek ilişkisini güçlendiriyoruz

2019 yılında da aynı bilinç ve özveri ile hizmet sunmak amacıyla  “Bebek Dostu Hastane” unvanına sahip olarak tüm ekibimize emzirme danışmanlığı eğitimi gerçekleştirdik. Bu süreçte bizlere öncülük eden Yalova İl Sağlık Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz.

Paylaş

Yorumlar