7/24 Çağrı Merkezi

Politikalarımız

 

     Hastalarımız hastanemizde tedavi olmak için bulunmaktadırlar. Hastalarımızın bir an önce şifaya kavuşmaları için dinlenmeye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle hasta ziyaretçilerinin aşağıda belirtilen kurallara uyması bizim için değil hastalarımız açısından önem taşımaktadır.

 

Ziyaretçi Politikası

 

 1. Hastanemizde hasta ziyareti saat 22:00’a kadar olup, ziyaret saatleri dışında hasta ziyareti kabul edilmemektedir.
 2. Hasta ziyareti yapılacağı sırada hastanemizin Güvenlik Biriminde bulunan ziyaretçi kartı ile birlikte hasta ziyaretinin yapılması gerekmektedir.
 3. Çocukların  sağlıklarını korumak açısından, 12 yaş altı küçük çocuklar ziyaretçi olarak getirilmemelidir.
 4. Her hastanın kendi sağlık durumuna özgü diyet yapması gerekebileceğinden, doktor kontrolü dışında yiyecek ve içecek getirilmemesi  uygun olur.
 5. Hastanın yanında kalabalık ziyaretçi bulunması, hastaların ve ziyaretçilerin sağlığı açısından sakıncalıdır.
 6. Ziyaret sırasında yataklara oturulmaması ve yüksek sesle konuşulmaması rica olunur.
 7. Hastane görevlileri dışında tanımadığınız  ve güvenmediğiniz insanlardan yardım istememelisiniz.

 

Refakatçi Politikası

 

 1. Refakatçi gereksinimine hastanın doktoru tarafından karar verilmektedir.
 2. Refakatçi sayısı bir kişiyle sınırlıdır. Birden fazla refakatçinin bulunması gereksiz yere kalabalık oluşturacağı ve hastanenin işleyişini engelleyebileceği için bir refakatçi yeterli bulunmuştur.
 3. Refakatçiler hastane kurallarına uymalıdırlar. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.
 4. Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmamalıdır.
 5. Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutmalıdır. Hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılamak mecburiyetindedir.
 6. Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması şarttır. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizite saatlerinde kapatılması gerekir.
 7. Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.
 8. Refakatçiler zorunlu haller dışında hastaların yanından ayrılmayacaklardır.
 9. Refakatçiler hastanede tütün ve alkollü madde kullanamazlar.
 10. Refakatçiler hastaya yiyecek-içecek getirmemeli, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek içecek vermemelidir.
 11. Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber vermelidirler.
 12. Refakatçilerin; sık sık refakatçi değişikliğine gitmemeleri, değişikliğin zorunlu olması halinde durumu klinik sorumlu hemşiresine bildirmeleri gerekmektedir.

Bülten

MR sonucunda omuriliği sıkıştıran tümör olduğu saptanan hastanın başarılı bir operasyonla tümör dokusu temizlenerek omurilik basısı kaldırıldı.
Detaylar

Avustralya'nın Sidney şehrinde 6 yıl önce başarısız ameliyat geçiren hastamız revizyon ameliyatı için Özel Atakent Hastanesi Obezite Kliniğine geldi.
Detaylar

Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerinde de tamamlayıcı olarak kullanılan “klinik pilates” birçok rahatsızlıkta hastaya fayda sağlıyor.
Detaylar

LokoHelp Yürüyüş Cihazı (Woodway), Özel Atakent Hastanesi'nde Hizmetinizde
Detaylar

Babasının kucağında nefes alamama şikayeti ile getirilen 6 aylık dünyalar güzeli Burak Ekin YALÇIN bebek, hastanemizin Acil servisinde hayata döndürüldü.
Detaylar