7/24 Çağrı Merkezi

Özel Atakent Hastanesi Sağlıkta Devrim Yaratmaya Devam Ediyor

ÖZEL ATAKENT HASTANESİ İle OKAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ İşbirliği Protokolü İmzaladı


Özel Atakent Hastanesi'nde gerçekleştirilen protokol törenine Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alper Demiraslan, Medikal Direktör Prof. Dr. İsmail İlhan Günay, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat İmer, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Muzaffer Metin, Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Aşkın Ali Korkmaz, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Sinemis Çelik, Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Tayfun Hancılar, Yurtiçi Pazarlama Yöneticisi Burak Köse, Yurtdışı İş Geliştirme ve Operasyon Sorumlusu Gupse Jular katıldı. İşbirliği protokolü Üniversite Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alper Demiraslan ve Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. İlyas Şahin arasında imzalandı. 


Okan Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alper Demiraslan; “Özel Atakent Hastanesinin gerçekten güçlü bir kadrosu var ve bu potansiyeli işbirliği yaparak iki taraflı arttırmak amacındayız. Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aynı şekilde bu tarz işbirliklerini destekliyor. Üniversite Hastanemiz bünyesinde olan tüm branşlardaki (özellikle Yalova’da olmayan branşlar) öğretim görevlisi hekimlerimiz, Özel Atakent Hastanesi’nde görevlendirilecek, aynı şekilde Özel Atakent Hastanesi hekimleri de Okan Üniversitesi hastanesinde görev yapabilecekler. Böyle iki güçlü yapı bir araya gelindiğinde her seviyedeki hasta multidisipliner yaklaşımla en etkin şekilde tedavi edilebilecekler. Her iki kurumun yaklaşık 3 aylık bir emeği ile bugün bu noktaya gelindi. Bu işbirliğiyle bundan sonra sesimizi daha fazla duyacaksınız” diye konuştu.


Özel Atakent Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. İlyas Şahin “ Okan Üniversitesi Hastanesi ile yaptığımız bu işbirliği Yalova’da sağlıkta devrim niteliğindedir. Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyi’ne üyeliğimizden sonra, Özel Atakent Hastanesi ve Okan Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile Sağlık Turizmi anlamında da çok ciddi bir güç kazanacağız. Gerçekten Yalova; Termali, doğası ve kültürel yapısı, ayrıca Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’na 30 dk. mesafede olması ile sağlık turizminde ayrı bir tercih sebebi olacak. Bu çalışmaların neticesinde Yalova’ya ve ülke ekonomisine de ciddi katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. Bu işbirliği ile sağlıkta emin adımlarla çok daha büyük hedeflere hep beraber ulaşacağız. Yalovamız için hayırlı olsun ” diyerek sonrasında basın mensuplarından gelen soruları cevaplandırdılar.

Hastanemizden Kareler

Bülten

MR sonucunda omuriliği sıkıştıran tümör olduğu saptanan hastanın başarılı bir operasyonla tümör dokusu temizlenerek omurilik basısı kaldırıldı.
Detaylar

Avustralya'nın Sidney şehrinde 6 yıl önce başarısız ameliyat geçiren hastamız revizyon ameliyatı için Özel Atakent Hastanesi Obezite Kliniğine geldi.
Detaylar

Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerinde de tamamlayıcı olarak kullanılan “klinik pilates” birçok rahatsızlıkta hastaya fayda sağlıyor.
Detaylar

LokoHelp Yürüyüş Cihazı (Woodway), Özel Atakent Hastanesi'nde Hizmetinizde
Detaylar

Babasının kucağında nefes alamama şikayeti ile getirilen 6 aylık dünyalar güzeli Burak Ekin YALÇIN bebek, hastanemizin Acil servisinde hayata döndürüldü.
Detaylar