7/24 Çağrı Merkezi

Lokohelp Elektromekanik Yürüme Cihazı (Woodway)

Lokohelp Elektromekanik Yürüme Cihazı (Woodway)

Robotik Yürüme Rehabilitasyon Sistemi

 

Lokohelp End-Effector Sistem

 

End-effector sistemlerde yürüme kinematik zincirin son halkası olan ayaktan, makine yardımı ile desteklenir. Kalça ve diz eklemi serbesttir bu sayede hastanın yürüme eğitimine aktif katılımı sağlanır. Hasta sistem ile birlikte hareket ederek doğru zamanda doğru kasını çalıştırmayı öğrenir. Bu seklide hastanın daha kısa zamanda daha kaliteli yürüyüşü sağlanır. Yapılan çalışmalara göre end-effector sistemler hastanın aktif katılımına izin vermesi nedeniyle yürümeyi yeniden öğrenmede diğer sistemlere göre daha iyi sonuçlar vermektedir. End-effector sistem olan LokoHelp farklı olarak hastayı iki nokta ağırlık taşıma sistemi ile destekler. Bu sayede daha iyi bir gövde stabilizasyonu sağlanır. İki nokta ağırlık taşıma sistemi ile farklı yüklerde simetrik, asimetrik, dinamik ve statik çalışma imkanı sağlayarak hastanın ihtiyaçlarına uygun destek sistemi oluşturulabilir. LokoHelp, yürüme yüzeyinde eğim açısı özelliği ile hastaların yürüme rehabilitasyonunu yokuş çıkma egzersizi ile destekler. Eğimin aktif hale getirilmesi ile bacak arka grup kasları daha fazla aktive olur.

LokoHelp gelişmiş hareket kabiliyeti terapi sistemi temel olarak aşağıdaki hastalıklar sonrası yürüme bozuklukları için uygundur:

 

  • Hemipleji (İnme)
  • Omurilik yaralanması
  • Felç - Beyin Felci
  • Travmatik beyin yaralanması
  • Kalça ameliyatı
  • Multiple skleroz ve diğer kas hastalıkları

WOODWAY, üstün çıta-kemer-teknolojisi ile, hareket terapisinde dünya çapında bir standart olusturmustur. Bazı klinik testler bilim ve rehabilitasyon alanındaki uzmanlara, WOODWAY hareket kabiliyeti sisteminin hastalar için üstün terapötik sonuçlara yol açacağını göstermiştir. Vücut ağırlık destek sistemi sayesinde hastanın vücut ağırlığı indirgenen güce göre desteklenebilir. Bu da ayakta duramayan ya da yürüyemeyen hastalarla hareket kabiliyeti terapisinin sürdürülmesini sağlar.

Dinamik/Statik Vücut Ağırlık Destek Sistemi: Vücut ağırlık destek sistemi statik ya da dinamik vücut ağırlık desteği sağlar. Önceden belirlenen dinamik sistem yük bosaltım derecesi tüm yürüyüs devresi boyunca kütle merkezinin sinusoidal desteğini sağlar. Statik vücut ağırlık sistemi hastayı sabit bir derecede destekler ve korur.

Simetrik/Asimetrik Vücut Ağırlık Destek Sistemi: Đki yönlü süspansiyon ve ayarlanabilir asimetrik ip ile hastanın her iki tarafına statik ya da dinamik destek sağlamak mümkündür. Bu özellik sayesinde terapist, hastanın her iki tarafındaki yükün ne kadar kaldırıldığını tam anlamıyla kontrol edebilir ve terapi seansını hastanın ihtiyaçlarına uygun hale getirebilir.

Merkez Vinç: Vücut ağırlık desteği, kendi kendine kilitlenebilir mekanizmaya sahip merkez vinç çalıştırılarak kolayca ayarlanabilir.

Tek Kol Yapısı: Tek kol yapısı minimum alana ihtiyaç duyar ve video kaydı gibi net görünürlüğün yanı sıra hastaya her taraftan erişim sağlar.

Değişken Sapma Noktaları: Hastanın omuzlarının genişliğine bağlı olarak süspansiyon ipleri iki sapma noktasıyla ayarlanabilir.

Parmaklıklı Tekerlekli Sandalye Rampası: Tekerlekli sandalye rampasıyla hasta kolayca yürüyüs bandına getirilebilir. Parmaklık ekstra bir güvenlik ve destek sağlar.

Elveta Elektrikli Kaldırma Sistemi: LokoStation, hastayı tekerlekli sandalyesinden kolayca kaldırabilmek için elektrikli kaldıraca sahiptir. Kaldırma fonksiyonlar kablolu uzaktan kumanda ile çalıştırılır.

Kaygan Olmayan Sürüş (sarsılmaz): Alışılagelmiş düz-kemere sahip yürüyüş bandının aksine WOODWAY patenti alınmış çıta-kemer-teknoloji tasarımı ve bilyalı rulmanlar üzerinde kayan dişli kayışla yönlendirilen koşu yüzeyine sahiptir. Bu tasarım kaymayan bir hızda, herhangi bir sarsılma olmadan sabit ve doğru bir koşu hızına olanak tanır.

Darbe Enerjisinin Emilimi: Köln’deki Almanya Spor Koleji ile isbirliği ile, WOODWAY, eklemlerdeki, kaslardaki ve dokulardaki darbenin %90’ını emerek 35-40 ayakkabı kemerine sahip yumuşak lastik t-çıta koşu yüzeyini geliştirmiştir.

Çalıştırma/Ekran: Çalısma ve ekran ünitesi anlasılır ve kullanımı kolaydır. Yürüyüş bandı, kayıtlı programları, nabız kontrolünü ya da nabız otomasyonu ve var olan programları kullanarak otomatik fonksiyonları çalıştırabilir. Polar nabız ölçüm sistemi her yürüyüs bandında standarttır.

Periferal Cihazlara Bağlantı: Seri arayüz RS-232 ile terapi sistemi kurulu ECG-sistemlerine bağlanır.

Güvenlik: Manyetik acil durdurma düğmesi ve ek acil durdurma butonu yürüyüs bandı kullanılır durumda iken hasta için ek bir güvenlik sağlar.

Ayarlanabilir Paralel Parmaklıklar: Her iki parmaklık sayesinde tüm hastalara uygun bireysel bir ayarlama yapılabilir. Gaz basınç yayları ile her iki parmaklığın yüksekliği ve genişliği kolayca ayarlanabilir.

LokoHelp yürüyüş cihazı uluslararası alanda patent almış elektromekanik bir sistemdir. Vücut ağırlık destek sistemine sahip yürüyüş bandıyla bağlantılı olarak yürüme yardımı geniş alıcı kitlesine hareket terapisi sunar. LokoHelp sistemi yürüyüş cihazı ünitesi, dişli transmisyona sahip servo sürüs ve dokunmatik ekran kontrol ünitesinden oluşur. LokoHelp sistemi titanyum alaşım kaplı yüzey (ana gövde), alüminyum (ana sürüş tekerleği), yüksek seviyede paslanmaz çelik hareketli barlar) ve kaliteli INA bilyeli rulmanlar gibi kalite malzemeleri kullanılarak yapılmıştır. Malzemelerin kombinasyonu montajın kolay yapılabilmesi için kabul edilebilir bir ağırlık sağlar (yürüyüş bandının takılıp çıkarılması). Profesyonel işçilik kolay, güvenli ve sorunsuz bir çalışmayı garanti eder. Dişli transmisyona sahip servo sürüş sabit torkta değişken hızda çalışmayı sağlar. Hareketli barların hızı 0.0-2.0 km/h arasında programlanabilir. Entegrali alınmış artan sensör yürüyüş bandı kemerinin hızını kontrol eder ve servo sürüşüne kontrol ünitesi ile doğru veriyi sunar. Yürüyüş bandı kemeri ve LokoHelp hareketli barların senkronize hızı daima master&slave çalışma sistemi ile sağlanır. LokoHelp yürüyüş cihazı yürüyüş bandı kemeri ile olan temasa bağlı değildir. LokoHelp sisteminin ana nakliye tekerlekleri kemer yüzeyine çok az temas eder. Temassız düzenek hem yürüyüş bandı hem de LokoHelp yürüyüş cihazının ömrünü uzatır.

LokoHelp sistemi asağıdaki avantajları sağlar:

 

  • Uzun terapi süreleri-terapistler hastanın bacak hareketini elle ayarlamak durumunda kalmadığı için hasta için her bir eğitim ünitesinde daha fazla pratik yapılabilir.
  • Tutarlı ve simetrik yürüyüş modeli
  • Terapistler için daha fazla egzersiz seansı sunar
  • Yürüme kabiliyetinin geliştirilmesi

 

Ayrıca LokoHelp sistemi, hastanın yardıma ihtiyaç duyması durumunda, terapistin hastaya her taraftan erişmesine olanak tanır. LokoHelp sistemi, ayakları yönlendiren ve kalça üzerinde dizi hareket ettirmeyi ve düzeltmeyi sağlayan efektördür-ki bu faktör yürüme kabiliyetini ve felç sonrası hastalardaki yürüme biçimini geliştirmektedir. LokoHelp sistemi tüm tedavi seansı boyunca simetrik ve ritmik yürüyüş biçimini garanti etmektedir.

Yürüme Hızı: Manüel terapi yürüme hızını pek çok faktörle eksik bir değere sınırlar. LokoHelp sistemi, sadece terapistin kararına ve hastanın performansına bağlı olarak hızın 0.0-2.0 km/h arasında bir değerde değiştirilmesine olanak tanır.

Multi-Fonksiyonel Uygulama Sistemi: LokoHelp yürüyüş cihazı ünitesi yürüyüş bandı üzerinde kolayca ayarlanabilir ve banttan çıkarılabilir ve böylece yürüyüs bandı farklı uygulamaların tüm aralığında kullanılabilir. WOODWAY, bu ideal multi-fonksiyonel uygulama sitemini, her hastanın yürüme kabiliyetini yeniden öğrenmesi ve geliştirmesini sağlamak için ortaya çıkarmıştır.

 

Yetişkinler için Kemer

WOODWAY, hastanın doğru, etkili ve rahat bir şekilde ayarlanmasına büyük özen göstermektedir. Yılların verdiği deneyimle evrensel kullanıma uygun Venus kemeri geliştirilmiştir. Genellikle LokoStation ve LokoBasic üzerinde kullanılmasına rağmen kemer dikey pozisyondaki tüm standart terapi çeşitlerinde kullanıma uygundur. S, M, L, XL tüm yetişkin beden ölçülerinde mevcuttur. Aynı zamanda her beden, hastanın rahatsız olmasına neden olmayacak şekilde gelişmiş vücut ağırlık desteğine ideal olarak ayarlanabilir. Kemer oturur ya da ayakta durur pozisyonda takılmaya uygun şekilde tasarlanmıstır. Kemer kalça bölgesinde iki taraflı çelik halkadan oluşur, bu da gerekli olduğunda terapistin hasta pozisyonunu yatay düzlemde de ayarlamasını sağlar.WOODWAY talep edilmesi halinde özel yapım kemerler de hazırlamaktadır.

 

Çocuklar için Kemer

Çocuklar ne yazık ki alıcılarımızın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Çocuk kemeri için belirli kriter ağrılık ve boyut ve de ilgi çekici bir tasarımdır. Kalçayı ve yer çekimi merkezini etkili bir şekilde kontrol edebilmek için kemere destek olan alt bir bölüm eklenmiştir. Her kemer çıkarılabilir,yıkanabilir ve değiştirilebilir yumuşak iç kemerden oluşur. Kemer tek bir standart bedende mevcuttur; talep edilmesi durumunda özel yapılmış ve çeşitli renk kombinasyonlarında oluşturulabilir.

Bülten

MR sonucunda omuriliği sıkıştıran tümör olduğu saptanan hastanın başarılı bir operasyonla tümör dokusu temizlenerek omurilik basısı kaldırıldı.
Detaylar

Avustralya'nın Sidney şehrinde 6 yıl önce başarısız ameliyat geçiren hastamız revizyon ameliyatı için Özel Atakent Hastanesi Obezite Kliniğine geldi.
Detaylar

Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerinde de tamamlayıcı olarak kullanılan “klinik pilates” birçok rahatsızlıkta hastaya fayda sağlıyor.
Detaylar

LokoHelp Yürüyüş Cihazı (Woodway), Özel Atakent Hastanesi'nde Hizmetinizde
Detaylar

Babasının kucağında nefes alamama şikayeti ile getirilen 6 aylık dünyalar güzeli Burak Ekin YALÇIN bebek, hastanemizin Acil servisinde hayata döndürüldü.
Detaylar