7/24 Çağrı Merkezi

Güzellik Merkezi

Botox

Botilinium toksini kullanılarak göz çevresi, alın ve kaş arasındaki kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını hedefler. Kaşları kaldırma ve yüzdeki asimetrileri düzeltmede de kullanılır. Yüz kaslarına 10-15 dakikalık bir işlemle yapılan bu uygulama ile kısa sürede kırışıklıklarınızdan kurtulabilir, normal yaşam kalitenize hemen dönebilirsiniz.

Dolgu

İnsan cildinde normalde bulunan, dokuya esneklik ve sağlamlık veren hylüronik asit denen doğal bir madde ile yapılır. Yüzdeki çizgi ve çukurları giderme, ince dudakları kalınlaştırma, yanaklara dolgunluk kazandırma, elmacık kemikleri belirginleştirme, alındaki çizgileri giderme amacı ile kullanılır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ VE SAÇ PRP TEDAVİSİ

 

Mezoterapi, dökülme olan bölgelere, ince uçlu iğnelerle saçların dökülmesini durduran ve yeni saçların çıkmasına olanak sağlayan vitamin ve minerallerin verildiği bir uygulamadır. PRP ise, kişinin kendi kanı kullanılarak yapılmaktadır. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda seanslar şeklinde uygulanır. Dökülmeyi durdurmaya ve yeni saç çıkarmaya yöneliktir. Cinsiyet ayırt etmeksizin, ihtiyaç doğrultusunda herkese uygulanabilmektedir.

Yüz mezoterapisi (mezolift) nedir?

Yüz  mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir. Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi Cildin yaşlanmasını engellemek Yüzün yorgun görünümünü gidermek Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisinde de kullanılmaktadır.

PRP İLE CİLT YENİLEME

PRP (Platelet Rich Plasma), en doğal gençleşme yollarından biridir. Güneş ışınları, sigara kullanımı, gebelik, stresli yaşam ve beslenme düzeninin dengesizliği gibi birçok etken sebebiyle yıpranan cildimiz PRP tedavisi sayesinde kaybettiği yapıları geri kazanabilir. Çok çeşitli vücut alanlarında kullanılabildiği gibi hastanın kendi kanı kullanılarak yapılan bir tedavi olduğu için tamamiyle doğadırl; tamir mekanizmalarını uyaran, kullanışlı bir tedavi metodudur.

 

PRP HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

 • Lekeli bölgeler
 • Akne skarları
 • Sarkma ve kırışıklık olan bölgeler
 • Çatlak tedavisi
 • Saç dökülmeleri

PRP HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?

 • Göz altı dahil tüm yüz
 • Boyun ve dekolte bölgesi
 • Saç dipleri
 • Boyun
 • Basen bölgesi
 • El üzeri

 

 

Dermaterapi

Dermaroller, üzerinde 192 mikro iğnenin bulunduğu roller ile, kişiye özel ve hijyen kurallarına uygun olarak uygulanan yöntemdir. Ciltte açılan mikro kanallar kişinin şikayetlerine uygun bölgede, kök hücre içeren ürünlerle doldurularak, normal ciltte elde edilecek etki 200 kat arttırılır. Aynı zamanda cilt, rollerın açtığı mikro kanalları yara olarak algılayarak, uygulanan bölgeye büyüme faktörleri kollajen ve elastin göndererek cildin elastikiyetini arttırır. Bu sayede cilt yenilenir, parlak ve oldukça sıkı bir hale gelir.

 

KİMYASAL PEELING

 

Kimyasal peeling cilt soyma işlemidir. Bu işlem deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve yara izlerini gidermek, cilt görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulanması ile gerçekleşir.

 

Kimyasal peeling uygulaması cildin üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak derinin alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatır. Kollajen sentezlerinin uyarılması sonucu daha genç, parlak ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.

 

Kimyasal peeling sadece yüz bölgesine değil göğüs dekoltesinde  oluşan ince çizgileri gidermede, sırttaki sivilcelerin yada sivilce izlerinde, ellerde oluşan yaşlılık lekelerinin ve çillerin de azaltılmasında da kullanılmaktadır. Kimyasal peeling derinlik seviyesine göre yüzeysel, orta ve derin diye isimlendirilir. Günümüzde en çok yüzeysel ve orta derinlikte peelingler tercih edilmektedir. Derin peeling yerine Lazer ve dermabrasyon ve soyma yöntemleri kullanılmaktadır.

 

Cilt Bakımı

İnsan cildi; doğumdan başlayarak dış etmenlere bağlı olarak yıpranır. Cildin derinlemesine temizlenmesiyle başlayan bakım işlemi, cildin yapısına (yağlı, kuru, normal) göre farklı yöntemler ve farklı ürünler gerektirir
Normal sağlıklı bir cilt 28 günde bir hücrelerini yeniler. Bu süre aralığında yenilenen cilt yumuşak, parlak ve canlı görünür. Ancak günlük yaşamımızda; UV ışınları, makyaj malzemeleri, sigara dumanı, kirli hava, stres ve yanlış beslenme gibi etkiler cildimizde erken yaşta kırışıklık, deformasyon gibi problemlere neden olur. Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildin temiz ve bakımlı olması çok gereklidir.kişiye özel bakımlarla kırışıklık leke ve akne problemleride düzeltilebilir.

 

LAZER EPİLASYON

 

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.
Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaştığında kıl kökündeki renk hücreleri (pigment)lazer enerjisini emer.Bu enerji çevre deri ve dokularda hasara yol açmadan kıl kökünü yakar ve hasara uğrayan kıl tekrar çıkmaz. Lazer epilasyon sistemi ile gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde cilt özelliğine göre en etkili ve güvenli doz seçilebilir, havalı soğutma sistemi ile acısız, hızlı ve konforlu epilasyon sağlanır. Kliniğimizde son teknoloji cihazı olan Duetto Lazer kullanılmaktadır.

 


DUETTO LAZERİNİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 

Duetto M. T. Platformu iki farklı lazer dalga boyunu (755 ve 1064 nm) aynı atış içerisinde programlanabilir dozlarda, puls dalga güvenli ve ayarlanabilir dizilerle piyasadaki diğer cihazlara kıyasla çok daha güvenli ve etkin bir tedavi olanağı sunar.

Duetto M.T. çalışma platformu en geniş epilasyon olanağı sunumu yanı sıra, vasküler ve foto rejuvenasyon uygulamalarının yapılmasını sağlar.

DUETTO modelinde Alexandrite ve Nd:YAG ayrı olarak da kullanılabilmektedir. Bu sebeple DUETTO 3 farklı sistemden oluşmaktadır (Alexnadrite – Nd:YAG – Alexandrite+Nd:YAG).

Karma teknolojiler dalga boylu puls sayesinde, Duetto M.T., uzman isterse dalga boylarından birini veya her ikisini de ayarlanmış şekilde önceden tanımlanmış puls oranlarında kişinin tedavi gereksinimlerine paralel olarak düzenleyebilir.

DUETTO M.T. bu teknik üstünlüğü sayesinde etkinlik ve güvenlik arasında bir seçim zorunluluğu olmadan kişinin durumuna bağlı olarak özgün tedavi oluşturma olanağı sağlarken medikal estetik alanında çalışan profesyonellere de kesin bir çözüm getirmektedir.

 

-Tüm cilt tiplerinde etkili, güvenli ve ağrısız epilasyon

-Derin ve yüzeysel Vasküler lezyonlar

-Epidermik Pigment Lezyonlar

-Yüzde Fotoyaşlanma
 
Lazer Epilasyon Seansından Önce :

- Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.

- Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız) yapılmamış olmalıdır. 
- Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.

- Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.

- Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinotik asit, glikolik asit gibi)15 gün önce bırakılmış olmalıdır.

-Lazer uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.


Lazer Epilasyon Seansından Sonra :

- Lazer uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz gölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır.

- Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.

- Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 15 ila 20 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.

- Seans aralıkları genellikle yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır.

- Kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz.

 

KILCAL DAMARLARA LAZERLİ TEDAVİ

Lazer tedavisi deri hastalıkları içinde damarsal hastalıklar, epilasyon, deri yenilenmesi ve hiperpigmentasyon  (deri renginde koyulaşma) tedavisinde kullanılmaktadır.

Yüz bölgesinde ve bacak bölgesinde görülen kılcal damarlar oldukça yaygın görülen kozmetik olarak görüntü bozukluğuna yol açan sorunlardır. Lazerle bacaklardaki ince Vasküler lezyonlar (varisler), yüzde kızarıklık ve kılcal damarlarla seyreden kozalar, güneş hasar veya genetik yatkınlıktan oluşan telenjektazilerden bir kaç seansta kurtulunabilir.

 

Bülten

MR sonucunda omuriliği sıkıştıran tümör olduğu saptanan hastanın başarılı bir operasyonla tümör dokusu temizlenerek omurilik basısı kaldırıldı.
Detaylar

Avustralya'nın Sidney şehrinde 6 yıl önce başarısız ameliyat geçiren hastamız revizyon ameliyatı için Özel Atakent Hastanesi Obezite Kliniğine geldi.
Detaylar

Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerinde de tamamlayıcı olarak kullanılan “klinik pilates” birçok rahatsızlıkta hastaya fayda sağlıyor.
Detaylar

LokoHelp Yürüyüş Cihazı (Woodway), Özel Atakent Hastanesi'nde Hizmetinizde
Detaylar

Babasının kucağında nefes alamama şikayeti ile getirilen 6 aylık dünyalar güzeli Burak Ekin YALÇIN bebek, hastanemizin Acil servisinde hayata döndürüldü.
Detaylar